Poniedziałek, 29 czerwca 2015
Powieści dla Młodych Dorosłych w Wydawnictwie Amber
Czasopismo"Magazyn Literacki Książki"
Tekst pochodzi z numeru6/2015
Światowa moda na New Adult narodziła się z niebywałego sukcesu selfpublishingu. Czołowe autorki tego nurtu nie tylko świetnie piszą, ale również znakomicie radzą sobie z marketingiem. Wydawane przez nie od 2013 roku e-booki opanowały rynek i dzięki temu wielkie światowe wydawnictwa odważyły się na druk ich powieści w formie książkowej. Do Polski New Adult dotarł na początku 2014 roku, a pierwszym wydawnictwem, które dostrzegło ten fenomen literacki był Amber. Powieści New Adult wypełniają lukę między literaturą dla starszej młodzieży, a literaturą dla dojrzałych czytelników. Ich bohaterowie to ludzie młodzi, w wieku 18-25 lat, dopiero wkraczający w dorosłość, naznaczeni tragediami, które ich spotkały lub spotykają. Motywację i siłę do życia, a także swoje miejsce na świecie odnajdują dzięki miłości, ukazanej we wszystkich możliwych odcieniach: od romantycznej czułości po płomienny seks. To właśnie dramatyzm fabuły i erotyka odróżniają powieści New Adult od nurtu Young Adult – powieści dla nastolatków w wieku licealnym. O Young Adult pisał szerzej dr Michał Zając w specjalnym dodatku „Książki dla Dzieci i Młodzieży”, dołączonym do poprzedniego, majowego wydania „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI”. Spostrzegł także, jak ważną rolę dla tego nurtu literatury odegrało wydawnictwo Amber. Amber jako jedyne polskie wydawnictwo zaproponowało czytelniczkom odrębną serię „New Adult” – o charakterystycznej, jednolitej szacie graficznej, wydając w niej powieści największych gwiazd gatunku: Jasindy Wilder, J. Lynn (Jennifer L. Armentrout), Jay Crownover i Sandi Lynn. Pierwszą powieść Amber wydał w lutym 2014 roku. …
Wyświetlono 25% materiału - 230 słów. Całość materiału zawiera 923 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki