Poniedziałek, 5 maja 2014
Galeria na „Wyspie”
CzasopismoKwartalnik Wyspa
Tekst pochodzi z numeru27
Mówi się, że jak ktoś zajmuje się wieloma rzeczami, to niczego nie robi dobrze. Mówi się. A potem spotykamy Małgorzatę Lazarek, która para się i grafiką, i malarstwem, i rysunkiem satyrycznym – i ta szeptana teoria bierze w łeb. Dlaczego? Można to banalne rozpisywać się o talencie, zwanym przez niektórych „darem bożym”, przez innych przekleństwem, ale tu nie tylko o talent chodzi. Mamy do czynienia z artystką, która ma dystans zarówno do siebie, jak i do swojego malowanego i rysowanego świata, która – jak niegdyś Ignacy Krasicki – twierdzi, że „I śmiech niekiedy może być nauką, kiedy się z przywar, nie z osób natrząsa”. Zresztą mówi o sobie, że urodziła się w czasach, „kiedy nie było jeszcze komputerów, a ludzie porozumiewali się za pomocą słów, czasami pisali listy na papierze lub okazjonalnie dzwonili do siebie za pomocą czarnych lub szarych telefonów. Czytywali książki i gazety, a dzieci lubiły rysować.” Aż chce się zakrzyknąć, gdzie te czasy?! Chociaż może się wydawać, że było to wieki temu, to za sprawą rysunków Małgorzaty Lazarek znów się w nie przenosimy. Nie dlatego, żeby rysunki te były staroświeckie, broń Boże! Po prostu pokazują wewnętrzny świat człowieka, który nadal czyta książki i gazety, a nawet być może na przekór światu XXI wieku pisze papierowe listy. Zmieniamy lektury? Zmieniamy! Co Państwo powiedzą na… Romeo i… Julian? Jak …
Wyświetlono 25% materiału - 220 słów. Całość materiału zawiera 880 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się