Poniedziałek, 20 kwietnia 2009
Rozmowa ze Stanisławem Wedlerem – prezesem WSiP i Krzysztofem Leśniewskim – prezesem Zielonej Sowy
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru245
Po przejęciu Zielonej Sowy przez WSiP zapowiedział pan rozmowę na temat pierwszych decyzji personalnych… Stanisław Wedler: Powołaliśmy Krzysztofa Leśniewskiego na prezesa Zielonej Sowy. Teraz zarząd tej spółki jest dwuosobowy, drugim członkiem jest Grzegorz Czajka. Chociaż pan Krzysztof jest z Warszawy, nie chcemy więcej „mieszać” Warszawy w Zieloną Sowę. Nowy prezes został bardzo ciepło przyjęty przez zespół. Postawiliśmy sobie kilka bardzo ambitnych zadań, zwłaszcza że ciągle nie wiadomo, jak kryzys odbije się na branży i jak będzie głęboki. Pan Krzysztof będzie odpowiadać za sprzedaż i pion wydawniczy, a Grzegorz Czajka za organizację i finanse oraz ściąganie należności. W Radzie Nadzorczej też podzieliliśmy się zakresem obowiązków. W nowym składzie ja nadzoruję całość, Karol Żbikowski, członek zarządu WSiP, pion wydawniczy, a Dariusz Jagodzik, dyrektor handlowy WSiP, sprzedaż. Nastąpiły też zmiany we WSiP… SW: 16 lutego powołaliśmy pełnomocnika prezesa do spraw nadzoru właścicielskiego. Została nim Danuta Szkopowicz. Do tej pory nie mieliśmy osoby wiążącej wszystkie nasze działania w spółkach-córkach. Pani Danuta jest świetnym analitykiem. Zbiera informacje, analizuje je i przedstawia wnioski zarządowi, który następnie podejmuje decyzje. Czyli silny nadzór właścicielski. A co mogą panowie powiedzieć na temat kondycji Zielonej Sowy? Krzysztof Leśniewski: Firma jest w ustabilizowanej kondycji finansowej, regulujemy zobowiązania na …
Wyświetlono 25% materiału - 197 słów. Całość materiału zawiera 790 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się