Poniedziałek, 15 czerwca 2009
Ars Polona, PKiN i przyszłość MTK
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru249
54. MTK, niczym film, do którego rękę przyłożył Hitchcock, rozpoczęły się od mocnego akcentu. Na poprzedzającej je konferencji prasowej Grzegorz Guzowski, prezes Ars Polony, zapowiedział, że być może jest to ostatnia edycja organizowana w Pałacu Kultury. Jego zarząd podniósł bowiem w tym roku ceny wynajmu powierzchni aż o ponad 50 proc. porównując do ubiegłorocznych i o ponad 150 proc. odnosząc je do cen z 2007 roku. Za Ars Poloną ujęli się kilka dni później członkowie Polskiej Izby Książki, „wyrażając zdumienie niezrozumiałą polityką kilkakrotnego podniesienia cen”. 5 czerwca stanowisko zajął zarząd PKiN, oświadczając w kierowanym do PIK piśmie, że zarzuty Ars Polony są „nieprawdziwe”. Ta – czytamy w liście z Pałacu – „dysponuje wszelką wiedzą na temat procedur zawierania umów oraz ustalania cen najmu poszczególnych sal PKiN, w tym niemożności przyznawania przez spółkę zniżek poniżej obowiązujących cen minimalnych, zatwierdzonych przez Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta. W przeszłości Ars Polona korzystała z wysokiej, bo 60-proc. zniżki od cen obowiązujących większość pozostałych klientów spółki. Ta nadzwyczajna ulga musiała zostać zlikwidowana z uwagi na zmianę uwarunkować prawnych. Jej przyznanie byłoby równoznaczne z przyznaniem pomocy publicznej na rzecz firmy …
Wyświetlono 25% materiału - 183 słów. Całość materiału zawiera 734 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki