Niedziela, 1 grudnia 2024
Rozmowa z PIOTREM TRYBUCHOWSKIM, współorganizatorem Targów Książki w Łodzi, występującym w imieniu Fundacji Przędzalnia Sztuki, Fundacji Zakręceni Czytaniem oraz Księgarni Ossolineum
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 630 (22/2024)
Właśnie zakończyły się Targi Książki w Łodzi, pierwsza odsłona w nowej koncepcji… Okazało się, że dworzec kolejowy Łódź Fabryczna świetnie nadaje się na takie wydarzenie, jakim były nasze Targi Książki. Po ich zakończeniu jesteśmy bardzo zmęczeni, ale przede wszystkim bardzo zadowoleni. Mogę tylko podziękować wydawcom, którzy nam zaufali. Mieliśmy 71 wystawców książkowych albo okołoksiążkowych, a także blisko 30 rękodzielników i dizajnowców. Z naszych rozmów wynika, że wydawcy są przeszczęśliwi, chcą przyjechać na targi w przyszłym roku. Mówią, że takich targów jeszcze nie widzieli. Część z nich w targową sobotę wyprzedała wszystkie książki. Wszystkie! Mają do nas pretensje, że nie uprzedziliśmy ich o spodziewanej frekwencji. Więc udało się? Niesamowity sukces. Jest niedziela, godzina siedemnasta, koniec imprezy, a ludzie nie chcą wychodzić z targów. Ciągle jest jeszcze pełno ludzi. Ilu było odwiedzających? Przybliżona frekwencja będzie znana za kilka dni, ale przedstawiciele dworca już teraz oceniają ją na 40-50 tys. Porównują ją do jedynego na dworcu wydarzenia, które przyciągnęło tłumy, a mianowicie do gali boksu organizowanej przez Polsat. Może jest to w tym mieście normalne, że o to, co wartościowe trzeba się bić. Sam dworzec to miejsce nieprzypadkowe i wyjątkowe. Do niedawna kojarzył się łodzianom z pierwszymi ich dalszymi wyprawami i otwierał bramę na świat. Dla nas jest symbolem nowego otwarcia. Chyba się nie zanosiło na taki wynik? Nie spodziewaliśmy się takiego sukcesu, bo wszystkie instytucje postanowiły jednak nam nie pomagać. Prawie wszyscy wystawcy, z którymi dzisiaj rozmawiałem, chcą na pewno przyjechać w przyszłym roku, a niektórzy już chcieliby bukować miejsca. Oczywiście zapraszam serdecznie! Na pewno wszystkich zmieścimy. Tu są ogromne przestrzenie, więc z tym nie będzie problemu... Mam nadzieję, a wydawcy to potwierdzają, że popularność naszych targów „pójdzie” w Polskę. W przyszłym roku może być trudniej, gdy będzie dwa razy więcej wydawców i będzie dużo większa konkurencja między nimi. Jeden z wydawców stwierdził przed chwilą, że sprzedaż, którą miał dzisiaj i w ciągu trzech dni targów …
Wyświetlono 25% materiału - 314 słów. Całość materiału zawiera 1259 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się