Poniedziałek, 6 marca 2006
Co nowego u honorowego gościa?
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru159
Powstanie nowej koalicji rządowej nie przyniosło w Niemczech niepokojów branżowych, jak to mamy do czynienia u nas, ostatnio w dziedzinie cen na podręczniki szkolne. Zmartwieniem dla wydawców za Odrą jest to, że od 2007 roku wzrasta dotychczasowy VAT na wszystkie produkty z 16 do 19 proc. Wprawdzie na książki zostanie utrzymana stawka siedmioprocentowa, ale zmartwienie dotyczy spodziewanego obniżenia siły nabywczej gospodarstw domowych, w których dotychczas był zwyczaj kupowania książek. Władze państwowe rozmawiają poważnie z odpowiednikiem naszej Izby Książki, gdyż nieprzerwanie od kilku wieków traktuje się tam poważnie książkę, a więc i wszystkich wokół niej zatrudnionych. Ale też i politycy są traktowani poważnie, także jako interesujący autorzy, czego przykładem dotychczasowi kanclerze i prezydenci. Dwa lata temu za prawo do wydania wspomnień Billa Clintona niemiecki wydawca zapłacił 1,3 mln dolarów. Teraz mówi się, że za przygotowywaną na tegoroczne targi we Frankfurcie książkę byłego kanclerza, Gerharda Schrödera, autor ma otrzymać honorarium w wysokości miliona euro. Piłka nożna Od kilku miesięcy kraj żyje jednak mistrzostwami świata w piłce nożnej. Odbywać się będą w kilku miastach w czerwcu tego roku. Już trzeci miesiąc na liście bestsellerów tygodnika „Der Spiegel” znajduje się zatem publikacja „Fußball Unser” (co przekłada się jako „Futbolu nasz” i zaczyna podobnie jak modlitwa „Ojcze nasz”) trójki młodych autorów, wydana w skórzanej oprawie – wszak o piłce w skórze jest mowa. Wydawcą książki, operującej historią, anegdotą i fotografią, jest dziennik „Süddeutsche Zeitung”, który sygnuje także serię „Biblioteka Mistrzostw Świata”. Na piłkarskich rozgrywkach najwięcej jednak zyska Bertelsmann: należące do niego wydawnictwo Random House jest wydawcą …
Wyświetlono 25% materiału - 251 słów. Całość materiału zawiera 1004 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się