Poniedziałek, 17 lutego 2014
Problemy „Notesu Wydawniczego”
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru375
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosiło listę czasopism, które otrzymają dofinansowanie w ramach pierwszego w tym roku naboru do priorytetu „Czasopisma” Programu „Literatura i promocja czytelnictwa”. W tym roku dotację przyznano 41 periodykom, o 13 mniej niż w zeszłym roku. Powód to brak wystarczających środków. „Ogólna suma dotacji nie uległa zmniejszeniu, regulaminowy budżet pozostał ten sam co w zeszłym roku i wynosi 3,5 mln zł. Kwota zarezerwowana na wnioski wieloletnie to ok. 1 mln zł. Jak widać de facto do podziału zostaje tylko ok. 2,5 mln zł” – pisze Agata Szwedowicz z PAP. „Każdy kolejny nabór ma swoją dynamikę, wnioskodawcy nie zawsze składają dofinansowanie na takie same kwoty jak w latach ubiegłych, co ma istotne znaczenie w podziale środków. W pierwszym naborze wykorzystaliśmy już prawie cały budżet 3,5 mln zł. Nie jesteśmy w stanie rozdzielić środków w taki sposób, aby każdy wnioskodawca otrzymał całą kwotę wnioskowaną, średnio jest to ok. 70 proc.” – tłumaczy Piotr Dorosiński, koordynator priorytetu „Czasopisma”. Niestety brak ministerialnej dotacji może mieć fundamentalny wpływ także na przyszłość niezwykle istotnego dla krajobrazu polskiego rynku książki miesięcznika „Notes Wydawniczy”. Pismo ukazujące się od 1992 roku, najstarszy branżowy miesięcznik wydawców i księgarzy, powołany …
Wyświetlono 25% materiału - 193 słów. Całość materiału zawiera 775 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się