Poniedziałek, 16 kwietnia 2012
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru325
3 kwietnia rząd przyjął założenia pilotażu Programu „Cyfrowa szkoła”. Znalazł się w nim m.in. plan przygotowania, do 2015 roku, 18 darmowych e-podręczników do 14 przedmiotów opartych na licencjach creative commons. „Szkoły nie przestawią się szybko na darmowe podręczniki, bo te stare są jednak dobrze wypromowane i nauczyciele je znają. Nowe, nawet jeśli będą darmowe, wcale nie muszą okazać się lepsze” – twierdzi analityk rynku książki Łukasz Gołębiewski. Oprócz aspektu rozwojowego i cywilizacyjnego sprawa ma bardzo silny kontekst biznesowy. Wartość rynku podręcznikowego w Polsce szacuje się na 1 mld zł. Na przygotowanie i nieodpłatne udostępnienie uczniom cyfrowych podręczników rząd chce przeznaczyć natomiast nieco ponad 30 mln zł. Taka polityka wywołała oburzenie środowiska wydawców edukacyjnych. W wydaniu „Rzeczpospolitej” z 3 kwietnia ukazał się tekst „Nie ma darmowych podręczników” autorstwa Piotra Marciszuka, …
Wyświetlono 25% materiału - 129 słów. Całość materiału zawiera 517 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się