środa, 19 stycznia 2022
JAKIE KSIĄŻKI KUPOWALI POLACY NAJCZĘŚCIEJ?
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 561 (1/2022)
Ogłoszono nominacje do 23. edycji nagród Empiku, a wśród nich pięć kategorii książkowych z tytułami, które w 2021 roku były najchętniej wybierane przez pasjonatów literatury. Ranking najlepszych tytułów to efekt konsumenckich wyborów. Brane są pod uwagę całoroczne wyniki sprzedaży poszczególnych tytułów na wszystkich nośnikach (np. w przypadku książek wydania papierowe i e-booki) i w różnych wydaniach (oprawa miękka, twarda, kieszonkowa). Nominacje są wyłaniane wyłącznie z grona pozycji premierowych, wydanych w danym roku kalendarzowym. Jak podliczono, w ubiegłym roku klienci salonów Empik i Empik.com oraz użytkownicy aplikacji Empik, Empik Go, Empik Music, Empik Bilety i Going poprzez swoje zakupy oddali w plebiscycie blisko 50 mln głosów (rok wcześniej było to 40 mln.). W tym roku nastąpiła zmiana w kategoriach: kategorię „Kryminał/sensacja/thriller” zastąpił „rozwój osobisty”. Tak to uzasadniono: „Ubiegły rok przyniósł dalszy wzrost zainteresowania książkami wspierającymi rozwój i poradnikami z różnych dziedzin, dlatego Empik włączył do nagród kategorię »rozwój osobisty«. Rynek wydawniczy podbiła m.in. »Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie” Natalii de Barbaro (Agora). Sukces tytułu widoczny jest nie tylko w wynikach sprzedaży książki papierowej, lecz także w popularności audiobooka i podcastu autorki w Empik Go. Polscy czytelnicy inspiracji poszukiwali również w takich poradnikach jak »Klub 5 rano. Szczęśliwy poranek zmienia wszystko« Robina Sharmy (tłum. Teresa Tomczyńska, Kompania Mediowa) czy »Kobiety, które czują za bardzo« Katarzyny Kucewicz (Rebis)”. Zostaną również …
Wyświetlono 25% materiału - 218 słów. Całość materiału zawiera 875 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się