Poniedziałek, 19 października 2009
„The Lost Symbol” za Kanałem La Manche
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru258
Nie tak dawno temu, bo w połowie września, w USA i innych krajach anglojęzycznych wydana została kolejna książka Dana Browna „Zaginiony symbol” („The Lost Symbol”, pisaliśmy na jej temat w Bibliotece Analiz 256) wydawnictwa Bantam Press (Random House Group Company; w Polsce książkę wydadzą wspólnie Sonia Draga i Albatros – tuż przed świętami Bożego Narodzenia). Tym razem amerykański pisarz wziął pod lupę masonerię, a dwunastogodzinną brawurową i wielowątkową akcję rozpisał na kilkaset stron. Tej jeździe bez trzymanki ze zdumieniem przyglądał się również światowy rynek wydawniczy, tylko z innej strony, gdyż – jak informuje brytyjski „The Bookseller” – od chwili ukazania się książki doszło do kolejnych rekordów szybkości sprzedaży. W Europie pierwsze w tym wyścigu wystartowały Wielka Brytania i Irlandia. „Zaginiony symbol” w ciągu pierwszych pięciu dni rozszedł się tam w liczbie ponad 550 tys. egz. ze wstępnie adresowanego na ten rynek miliona egzemplarzy. Wszyscy oczywiście mówią o dodruku. Dla porównania w USA w ciągu pierwszego tygodnia (15-22 września) sprzedano 1,2 mln egz., zaś w Australii przekroczono liczbę 127 tys. egz. W Nowej Zelandii mówiono o sprzedaży tylko 20 tys., a w RPA przekroczono 8500 egz. Nielsen BookScan – firma badająca anglojęzyczny rynek książek – …
Wyświetlono 25% materiału - 194 słów. Całość materiału zawiera 779 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się