Czwartek, 28 lipca 2016
Po dyskusji w Parlamencie Europejskim
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru438-439
20 czerwcu Komisja Kultury i Edukacji Parlamentu Europejskiego obradowała na temat nowej roli bibliotek publicznych. Oprócz tego zagadnienia poruszono także aspekty związane z edukacją informacyjną w bibliotekach oraz sposobach wypożyczeń książek elektronicznych. Temat przewodni wspomnianej dyskusji brzmiał "The new role of public libraries". Spotkaniu przewodniczyła włoska europarlamentarzystka Silvia Costa, reprezentująca Grupę Postępowego Sojuszu Socjalistów i Demokratów w Parlamencie Europejskim. W wystąpieniu "Nowa rola bibliotek publicznych w lokalnych społecznościach" ("The new role of public libraries in local communities") Barbara Lison, dyrektor Stadtbibliothek Bremen, omówiła rolę bibliotek w XXI wieku, obszary współpracy z innymi instytucjami oraz wskazała kilka zaleceń, w tym m.in. wprowadzania innowacyjnych usług, które mają odpowiadać na różne zapotrzebowania użytkowników. Jak zaznaczyła Barbara Lison biblioteki publiczne są bardzo ważne w czasach cyfrowych, jednak muszą one udowodnić swoje znaczenie i pozycję oraz zapewnić obywatelom szereg usług cyfrowych. Co więcej Lison mówiła, że "biblioteki publiczne są ważnymi wrotami do wiedzy i inkluzji społecznej. Mają one edukować obywateli i budować wiedzę przez swoje usługi" zwracając uwagę, że książnice są jednocześnie trzecim miejscem. Mówiąc o funkcjonowaniu bibliotek i usługach bibliotecznych prelegentka wspomniała, że wielu polityków kwestionuje znaczenie bibliotek w dobie Internetu i nie przeznacza wystarczających środków finansowych na działalność tych placówek. Z kolei w prezentacji "Promoting media …
Wyświetlono 25% materiału - 203 słów. Całość materiału zawiera 813 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się