Piątek, 6 czerwca 2014
Rozmowa z Barbarą Jóźwiak, prezesem zarządu SAiW Copyright Polska
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru382
Copyright Polska planuje rozszerzenie zakresu swojej działalności. Na jakie nowe dziedziny i dlaczego właśnie państwa organizacja szczególnie nadaje się do obsługi tych dziedzin? SAiW Copyright Polska, obok dotychczasowej działalności związanej z pobieraniem (inkasem i windykacją) i repartycją opłat reprograficznych na rzecz wydawców oraz działań na rzecz przestrzegania i niezbędnych zmian prawa autorskiego, jak również wspierania przemysłów kreatywnych planuje – jeżeli Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego pozytywnie rozpatrzy wniosek o rozszerzenie zakresu działalności SAiW CP lub zdecyduje się na powierzenie mu obsługi poszczególnych sfer prawa autorskiego – repartycję dla autorów publikacji słownych, obsługę Public Lending Right, czyli potocznie mówiąc opłat za wypożyczenia biblioteczne, dzieł osieroconych oraz dzieł in-commerce i out-of-commerce, jak również obsługę opłat z tytułu droit de suite dla twórców. Ponadto SAiW CP planuje wprowadzenie dobrowolnego licencjonowania praw, a także dalszy rozwój istniejących i wprowadzenie nowych baz danych do obsługi podmiotów rynku książki. Dlaczego CP chce działać w zakresie Public Lending Right, dlaczego czuje się przygotowane do tej misji, skąd czerpie wzorce, z jakimi doświadczeniami zagranicznymi się spotykał? Tematyka Public Lending Right, jako dotycząca niezmiernie istotnej sfery praw podmiotów, których Stowarzyszenie Autorów i Wydawców Copyright Polska jest reprezentantem, pozostaje od dawna w obszarze zainteresowania Stowarzyszenia. Stowarzyszenie uczyniło instytucję Public Lending Right jednym z głównych tematów zorganizowanej przez nie w kwietniu 2011 roku międzynarodowej konferencji pt. „Korzystanie z książek i prasy a prawa autorów i wydawców – sytuacja w Polsce na tle europejskim”, zaś wypracowany przez Stowarzyszenie model PLR w Polsce został zaprezentowany przez SAiW Copyright Polska podczas 10. Międzynarodowej Konferencji PLR w Dublinie we wrześniu 2013 roku oraz – w sposób bardzo szczegółowy – podczas obrad III Forum Prawa …
Wyświetlono 25% materiału - 269 słów. Całość materiału zawiera 1076 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się