Wtorek, 30 maja 2017
Konferencja Wyszehradzka w Warszawie
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru460
Czytelnictwo w krajach Grupy Wyszehradzkiej czyli w Polsce, na Słowacji, w Czechach i na Węgrzech jest zróżnicowane i różne są tego przyczyny, a także różne są metody podnoszenia jego poziomu. Pod hasłem „Nowe Przestrzenie Czytania” debatowali nad tym specjaliści z tych czterech państw oraz zaproszeni goście z innych krajów podczas dwudniowego spotkania (16-17 maja) w siedzibie Instytutu Audiowizualnego w Warszawie nazwanego Konferencją Wyszehradzką 2017. Wśród ponad 170 uczestników, w tym 30 ekspertów, byli więc nie tylko przedstawiciele krajów Grupy Wyszehradzkiej, ale też goście z Chorwacji, Gruzji, USA, Danii, Niemiec i Łotwy, jak też ambasadorzy Węgier i Czech. – Rozwój czytelnictwa to nasz priorytet, ale zadania związane z podnoszeniem jego poziomu są wielkim wyzwaniem – powiedział prof. Piotr Gliński, wicepremier i minister kultury i dziedzictwa narodowego, który specjalnie przyjechał na otwarcie spotkania. Gospodarzem Konferencji zorganizowanej przez Instytut Książki był jego dyrektor Dariusz Jaworski, który otworzył debaty, a przemówienie wstępne wygłosiła Magdalena Gawin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego. Stwierdziła, że „czytelnictwo i czytanie to prawdziwa wartość współczesnego społeczeństwa” oraz że jest to „zadanie nie tylko rządu, ale też zadanie dla rodzin i stowarzyszeń”. Omówiła następnie polskie działania zmierzające do wzrostu czytelnictwa i promocji książki. Wymieniła m. in. długoterminowy program rządowy modernizacji bibliotek i zakupu książek dla bibliotek publicznych oraz bibliotek szkolnych, a także program subsydiowania wydań wartościowych książek oraz periodyków, a także programy wsparcia dla bibliotekarzy i księgarzy. Resort kultury, jak stwierdziła Magdalena Gawin, wspiera w tym obszarze organizacje pozarządowe, podmioty gospodarcze, …
Wyświetlono 25% materiału - 240 słów. Całość materiału zawiera 961 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się