Wtorek, 29 sierpnia 2017
Handel transgraniczny i inne
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru465
Jak wynika z raportu „Bez granic – nowy wymiar handlu internetowego” – przygotowanego przez Instytut e-Gospodarki, dynamika transakcji transgranicznych w Polsce sięga 145 proc. Z danych Eurostatu wynika, że już 2/3 Europejczyków robi e-zakupy przez internet (w 2013 r. 61 proc.). W Polsce to tylko nieco ponad połowa internautów. To jednak i tak stanowi pokaźną grupę ponad 16 mln konsumentów. Pod względem handlu online Polska generuje już niemal 3-proc. europejskich wydatków na rynku e-commerce. Według dostępnych danych, w 2016 roku w sklepach internetowych wydaliśmy w sumie 6,03 mld euro. Dla porównania Szwedzi wydali 5,74 mld euro, Holendrzy 8,19 mld, a Włosi 8,78 mld euro. Choć trzeba przyznać, że wciąż daleko nam jednak do Hiszpanów czy Francuzów, którzy na zakupy w sieci wydali odpowiednio 11,45 mld i 42,63 mld euro, a Niemcy czy Brytyjczycy kolejno 62,45 mld oraz 71,05 mld euro). Z kolei według agencji badań rynkowych Veraart Research, w Europie pierwsze miejsce pod względem transgranicznej popularności zajmuje Amazon (z obrotem w wysokości 24,23 mld euro). Polacy stają się jednak coraz bardziej otwarci na zakupy w innych …
Wyświetlono 25% materiału - 176 słów. Całość materiału zawiera 705 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki