Wtorek, 5 kwietnia 2022
ZAŁOŻYCIELKAMI – MAGDALENA WITKIEWICZ I ANNA SEWERYN
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 566 (6/2022)
Bestsellerowa pisarka Magdalena Witkiewicz i wieloletnia redaktorka, dyrektor zarządzająca śląskiego wydawnictwa Anna Seweryn postanowiły połączyć siły i razem wydawać książki. Wydawnictwo Flow w pierwszych dniach marca rozpoczęło swoją działalność w Gdańsku. Przypomnijmy, że z podobnym pomysłem w styczniu wyszły redaktorka Agnieszka Trzeszkowska-Bereza i pisarka Katarzyna Berenika Miszczuk, założycielki wydawnictwa Mięta. – Wiemy, jak wygląda cały proces, zarówno od strony autora, jak i od strony wydawcy. Co oczywiste, obie kochamy czytać, więc to, o czym marzy czytelnik, również nie jest nam obce. Pracujemy ze sobą od lat, znamy swoje mocne strony i słabości. Wiemy, że razem możemy więcej. Doskonale się dopełniamy, bo choć wiele nas dzieli, łączą nas priorytety i niestandardowe pomysły – opowiada o kulisach powstania Flow Magdalena Witkiewicz. Wydawcy jak bezduszne korporacje – Nie chcemy być korporacją, naszych autorów pragniemy traktować jak najlepszych przyjaciół, a do ich powieści podchodzić z czułością. Wierzymy, że czasem mniej znaczy więcej. Pragniemy więc wydawać tylko takie książki, podczas czytania których poczujemy „to coś”! Poczujemy flow! A wiemy, że czeka na nas jeszcze wiele pięknych i mądrych historii, które z chęcią będziemy promować – podkreśla Anna Seweryn, współzałożycielka Flow. „Chcemy bardziej docenić autorów. Bo tak naprawdę to pisarze są najważniejsi w tym całym biznesie, a z docenianiem ich bywa bardzo różnie” – tłumaczy Magda Witkiewicz w rozmowie z serwisem Glos24. pl. „Oprócz bagażu wiedzy i doświadczeń branżowych wyniosłyśmy z naszej dotychczasowej pracy ogrom wskazówek, jak nie należy postępować. I to jeden z naszych celów – nie stać się bezduszną …
Wyświetlono 25% materiału - 245 słów. Całość materiału zawiera 980 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się