Wtorek, 21 marca 2017
Rozmowa z Moniką Walendowską, założycielką wydawnictwa Polarny Lis
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru455
  Od kiedy oficjalnie działa wydawnictwo Polarny Lis? Wydawnictwo zostało założone w styczniu 2016 roku, a pierwsze książki pojawiły się na rynku w listopadzie. Kto był jego pomysłodawcą? To ja byłam pomysłodawcą stworzenia wydawnictwa. Z wykształcenia jestem historykiem sztuki, tłumaczem literatury angielskieji amerykańskiej, w tym również literatury dziecięcej i młodzieżowej. Jestem też członkinią Stowarzyszenia Tłumaczy Literatury. Lekkie sprofilowanie wydawnictwa i skupienie na literaturze francuskojęzycznej jest zasługą Sylwii Sawickiej, romanistki uhonorowanej za zasługi oddane kulturze francuskiej Orderem Palm Akademickich w stopniu Kawalera. Ile osób jest zatrudnionych w oficynie? Wydawnictwo nie zatrudnia etatowych pracowników, ma natomiast stałych współpracowników, którzy część swoich zadań wykonują po prostu z życzliwości. Francuska seria "U4", w ramach której ukazały się cztery tytuły, jest debiutem rynkowym Polarnego Lisa. Jakie są dalsze plany? Czy koncentrujecie się Panie tylko na literaturze francuskojęzycznej? Wydawnictwo Polarny Lis obecnie skupia się na przekładach francuskojęzycznej literatury dla dzieci i młodzieży. Taki wybór wynika z przekonania, że literatura ta jest odmienna w sposobie widzenia i opisywania świata od literatury amerykańskiej, najbardziej znanej młodemu czytelnikowi. Przez tę odmienność, mamy taką nadzieję, jest dla naszego czytelnika po prostu ciekawa. Poza tym jesteśmy przekonani o wysokim poziomie edytorskim książek, które prestiżowe francuskie wydawnictwa proponują swoim czytelnikom. Nie znaczy to jednak, że zamykamy się na teksty z innych obszarów językowych. Po serii "U4" mamy w planach trzy wiosenne premiery. Książkę dla młodzieży autorstwa Florence Hinckel (autorki "U4 .Yannis") pod tytułem "Punkt". Powieść …
Wyświetlono 25% materiału - 233 słów. Całość materiału zawiera 933 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się