Wtorek, 2 lipca 2024
„USTAWA TO SPRAWA NAJWYŻSZEJ WAGI”
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 620 (12/2024)
Od czerwca działa nowa państwowa instytucja kultury o nazwie, którą już znamy: Instytut Książki. Powstała z połączenia dawnego Instytutu Książki i Instytutu Literatury. Nad połączeniem tych instytucji i stworzeniem nowej pracował Grzegorz Jankowicz, pełnomocnik ministra, a obecnie dyrektor Instytutu Książki. 18 czerwca udzielił obszernego wywiadu tygodnikowi „Polityka” (nr 26/24). Pytany przez Justynę Sobolewską o to, co zastał po poprzedniku, odpowiada: „Obydwie instytucje były otoczone wysokimi murami. Przez ostatnie lata ich kontakt z polską i międzynarodową przestrzenią literacką przyjął bardzo specyficzną formę. Kryteria, na podstawie których podejmowano decyzje o strategii, były niejasne. Nie chodzi o to, że nie realizowano projektów. Problem w tym, że realizowano je na podstawie założeń, które według mnie nie uwzględniały rzeczywistych problemów, z jakimi mierzą się dziś podmioty funkcjonujące w polu literackim. Gdy wszedłem do środka, przekonałem się, że te działania wymagają korekty, a decyzja o fuzji i utworzeniu nowego organizmu instytucjonalnego była zasadna. Jednak moje zadanie na tamtym etapie było inne: miałem nadzorować proces łączenia”. Szef IK odniósł się także do poziomu czytelnictwa w naszym kraju: „Myślę, że powinniśmy …
Wyświetlono 25% materiału - 173 słów. Całość materiału zawiera 694 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się