Niedziela, 5 marca 2006
Polemika
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 160
  W ostatnim numerze Biblioteki Analiz pojawiło się kilka bardzo emocjonalnych artykułów dotyczących walki wydawców edukacyjnych o przetrwanie, czyli negocjacji z MEiN dotyczących cen podręczników. Kwestionowano przede wszystkim sens podjęcia jakichkolwiek rozmów, uznając za dużo bardziej bohaterską postawę całkowity opór wobec planów ministerstwa, które to plany słusznie uznano za bezsensowne. W prasie, w listach do ministra edukacji i w Bibliotece Analiz pojawiły się również głosy księgarzy, oskarżających wydawców edukacyjnych o wszystkie możliwe przestępstwa gospodarcze w obrocie podręcznikami. Opublikowano również personalny atak na moją osobę – że reprezentuję szkodliwe dla środowiska poglądy. Ocenę tego ostatniego stanowiska zostawię członkom PIK, którzy od kilku lat mają okazję obserwować moją działalność, nie tylko w dziedzinie edukacji. Pozostałe kwestie wymagają kilku słów komentarza. Po pierwsze łatwo krytykować z boku, gdy nie chodzi o własną skórę. Dzisiaj, 26 stycznia, mieliśmy Walne Zgromadzenie Członków Sekcji Wydawców Edukacyjnych, które jednogłośnie i całkowicie poparło politykę Prezydium w kwestii cen podręczników. Polityka ta polega najogólniej na tym, iż cen tych bez zmiany podstaw i programów obniżyć się nie da, natomiast przy pomocy MEiN można poprawić funkcjonowanie rynku podręcznikowego, …
Wyświetlono 25% materiału - 178 słów. Całość materiału zawiera 713 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się