Wtorek, 12 października 2021
KOLEJNA DYSKUSJA POŚWIĘCONA BĘDZIE RYNKOWI KSIĄŻKI?
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 555 (18/2021)
Sejmowa Komisja Kultury i Środków Przekazu wysłuchała 29 września informacji Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Biblioteki Narodowej na temat stanu czytelnictwa oraz Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. – Czytelnictwo w Polsce podniosło się po spadku, który bardzo niepokoił – powiedziała wiceminister kultury dziedzictwa narodowego i sportu prof. Magdalena Gawin. – Są powody do ostrożnego optymizmu i stwierdzenia, że wysiłki, które wkładamy wspólnie z Ministerstwem Edukacji Narodowej i Nauki przynoszą pożądane efekty – dodała wiceminister. W opinii prof. Gawin pozytywne zmiany są efektem pierwszej edycji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, który trwał od 2015 roku. W sumie w ciągu pięciu lat na realizację programu przeznaczonych zostało niemal 700 mln zł, z czego około 400 mln zł pochodziło z budżetu państwa, a 230 mln zł ze środków samorządowych. W spotkaniu brał udział Mateusz Adamkowski, dyrektor Departamentu Mecenatu Państwa w resorcie kultury. Zwrócił uwagę, że w ubiegłym roku program znowelizowano, zostały włączone cyfrowe wersje książek – z uwagi na sytuację pandemiczną. W poprzedniej pięcioletniej edycji zakupiono łącznie 16,7 mln książek drukowanych, 450 tys. audiobooków 150 tys. e-booków. …
Wyświetlono 25% materiału - 178 słów. Całość materiału zawiera 713 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się