środa, 3 lutego 2016
Czasopismo"Magazyn Literacki Książki"
Tekst pochodzi z numeru8/2015
- Polska flaga na Kremlu w 1920 roku - albo nawet rok wcześniej - to brzmi jak fantasmagoria...  - Historia Polski to historia zmarnowanych szans. Wojna polsko-bolszewicka jest tego najlepszym przykładem. Dwukrotnie - latem-jesienią 1919 i we wrześniu 1920 roku - reżim bolszewików znalazł się na skraju przepaści. Zdecydowane polskie uderzenie z Zachodu przypieczętowałoby jego los. Komunizm przestałby istnieć. Niestety Józef Piłsudski nie chciał sprzymierzyć się z białymi generałami. W 1919 roku z Antonem Denikinem, a w 1920 roku z Piotrem Wranglem. Zamiast tego podjął tajne negocjacje z bolszewikami, wstrzymał wojska i pozwolił "czerwonym" rozprawić się z rosyjską kontrrewolucją. - O zatrzymaniu naszej ofensywy zadecydowały antyrosyjskie fobie Komendanta? - Nie, to zbyt mocno powiedziane. Motywy decyzji były skomplikowane. …
Wyświetlono 25% materiału - 118 słów. Całość materiału zawiera 474 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się