środa, 16 grudnia 2015
Nowe książki prof. Stefana Jakucewicza
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru416
W ostatnich tygodniach ukazały się dwie cenne prace o papierach poligraficznych i innych podłożach do druku, których autorem jest prof. Stefan Jakucewicz, jeden z najbardziej znanych ekspertów, dysponujący olbrzymią wiedzą z obszaru surowców poligraficznych, techniki druku i produkcji książek, jak też opakowań i innych wyrobów poligraficznych, a przy tym, o czym mniej wiadomo, z dziedziny filatelistyki, a jednocześnie - co wiedza już tylko wtajemniczeni - również świetny ... kucharz i koneser dobrego jedzenia i trunków, a w związku z tym autor nie tylko licznych prac naukowych i dziesiątków artykułów fachowych, ale też książek kucharskich. Pierwsza z dwóch nowych książek nosi tytuł "Sposoby zabezpieczania dokumentów", a jej współautorką jest dr inż. Svitlana Khadzhynova, która w swym dorobku ma (jako autor lub współautor ) 70 publikacji, 10 referatów wygłoszonych na międzynarodowych konferencjach naukowych, a także 6 prac naukowo-badawczych oraz projektów badawczych. Ukończyła Ukraińską Akademię Drukarstwa we Lwowie, gdzie uzyskała tytuł doktora nauk technicznych. Pracowała jako nauczyciel akademicki w Ukraińskiej Akademii Drukarstwa, a od roku 2000 podjęła pracę w Zakładzie Technologii Poligrafii i Maszyn Poligraficznych w Instytucie Papiernictwa i Poligrafii Politechniki Łódzkiej na stanowisku adiunkta. "Sposoby zabezpieczania dokumentów" jest bardzo specjalistyczną pracą skierowaną do wąskiej grupy specjalistów zajmujących się zabezpieczeniami różnego rodzaju dokumentów , z których najważniejsze i najbardziej znane są oczywiście banknoty i dokumenty identyfikacji osobistej jak paszporty czy dowody osobiste. W książce omawiane jest jednak wiele rodzajów zabezpieczeń innych dokumentów jak legitymacje służbowe, pozwolenia na broń palną, prawa jazdy, dowody rejestracyjne pojazdów, obligacje, bony lokacyjne, niektóre akcje, znaki akcyzy, karty kredytowe, czeki i weksle, gwarancje bankowe, znaczki sądowe i skarbowe, polisy ubezpieczeniowe, umowy leasingowe, zezwolenia na wywóz środków dewizowych za granicę, dokumenty stwierdzające poziom wykształcenia (od szkoły średniej wzwyż), dokumenty stwierdzające kwalifikacje zawodowe, akty notarialne, książeczki oszczędnościowe, losy loteryjne, znaczki pocztowe, bilety komunikacyjne, niektóre dokumenty Urzędów Stanu Cywilnego, dokumenty przewozowe, niektóre certyfikaty, druki firmowe niektórych instytucji państwowych z treścią urzędową lub mające skutek finansowy oraz recepty na niektóre środki farmakologiczne. Główny rozdział zatytułowany jest "Zabezpieczenia w papierze …
Wyświetlono 25% materiału - 326 słów. Całość materiału zawiera 1304 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się