środa, 3 lutego 2016
Marka kanonu klasyki
Czasopismo"Magazyn Literacki Książki"
Tekst pochodzi z numeru8/2015
Ostatnie miesiące to jeden z najbardziej niespokojnych okresów w historii Państwowego Instytutu Wydawniczego. Jego los zależy w największym stopniu od decyzji dwóch ministrów: skarbu i kultury. Według prof. Małgorzaty Omilanowskiej, szefowej resortu kultury, w obecnej sytuacji Instytutu najważniejsze jest znalezienie odpowiedzi na pytanie, w jakiej strukturze prawnej można wydawać książki pod logiem PIW-u rezygnując ze struktur przedsiębiorstwa państwowego. "Według naszej koncepcji PIW jako marka będzie firmował projekt wydawania przede wszystkim polskiej klasyki prowadzony ze środków polskiego podatnika" - stwierdziła minister w jednej z medialnych wypowiedzi na ten temat. Jej zdaniem na ofertę wydawniczą PIW-u powinien składać się "kanon lektur, które nie są interesujące dla wydawcy …
Wyświetlono 25% materiału - 105 słów. Całość materiału zawiera 422 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się