Wtorek, 27 czerwca 2017
Bezsprzecznie jednym z ważniejszych wydarzeń 8. Warszawskich Targów Książki było spotkanie z Hertą Müller, niemiecko-rumuńską noblistką. Pisarka i poetka na żaden europejski język nie była tłumaczona tak często jak na polski. Do jej najważniejszych dzieł należą: „Sercątko” (Czarne), „Dziś wolałabym siebie nie spotkać” (Czarne) czy „Człowiek jest tylko bażantem na tym świecie” (Czarne). To poetycka, powiązana z losami niemieckiej mniejszości w Rumunii i silnie sformalizowana proza, za którą Müller otrzymała Literacką Nagrodę Nobla w 2009 roku. Müller zaczęła opowieść o dochodzeniu do literatury od wspomnień o swojej młodości: – Stalinizm nie odszedł wraz ze Stalinem. Jako dziecko nie można było mówić niektórych rzeczy w miejscach publicznych. Mój dziadek przed wojną handlował materiałami kolonialnymi. Później musiał ukrywać swoje złoto, a część pieniędzy mu zabrano. W dzieciństwie często mówiliśmy o poszukiwaniu tego złota. Potem się upolityczniłam, co wiązało się z tym, że po wyjeździe z wioski zaczęłam czytać. Choćby …
Wyświetlono 25% materiału - 147 słów. Całość materiału zawiera 588 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się