Poniedziałek, 5 października 2009
Domy Książki w Białymstoku i Gdańsku razem
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru257
22 września Dom Książki w Białymstoku nabył większościowy pakiet udziałów w Gdańskim Domu Książki. Transakcja została sfinansowana z kredytu bankowego i środków własnych. Dom Książki Białystok prowadzi sprzedaż w 43 księgarniach na Podlasiu i Mazurach, Gdański Dom Książki w 20 księgarniach, zlokalizowanych w Trójmieście, Elblągu i okolicach. Obie obydwu sieci w 2009 roku powinny przekroczyć 40 mln zł przychodu ze sprzedaży (w 2008 roku DKB osiągnął przychód 27 mln zł, zaś DKG 13,2 mln zł). „Zarząd DK Białystok planuje podniesienie efektywności obu firm poprzez wykorzystanie istniejących synergii, zwłaszcza w obszarze operacji i logistyki”, napisano w komunikacie nadesłanym do naszej redakcji. – Mamy nadzieję, a nawet jesteśmy pewni, że dokonana transakcja przyniesie korzyści obu firmom – powiedziała Bibliotece Analiz Anna Andrejczuk, prezes Domu Książki Białystok. Odmówiła jednak odpowiedzi na pytania, jak zmieni się polityka zakupów książek do obydwu sieci, czy zmieni się udział poszczególnych dostawców, w jakim stopniu swoista fuzja wpłynie na …
Wyświetlono 25% materiału - 151 słów. Całość materiału zawiera 606 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się