Poniedziałek, 11 lipca 2011
Na internetowe piractwo – Princix
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru304
W jaki sposób wydawcy mogą ścigać piractwo w Internecie? Jak skutecznie, szybko i z zachowaniem rozsądnych kosztów namierzać, identyfikować i zatrzymywać naruszanie w sieci interesów i autorów, i wydawców? Czy wydawcy mają możliwość walki z portalem Chomikuj.pl (i z setkami czy tysiącami podobnych „serwisów”…) całkowicie nielegalnie kolportującym cyfrowe treści stanowiące podstawę ich handlowej działalności? Jak na razie, poza deklaracjami, że problem piractwa w sieci staje się dla branży coraz istotniejszą przeszkodą, wydawcy nie przykładają zbyt dużej wagi do tego problemu. Wszyscy narzekają, walczą tylko niektórzy. Informacje o przypadkach łamania prawa zdobywają niejako „na piechotę”, angażując w to dużo wysiłku organizacyjnego i wcale niemałe pieniądze związane chociażby z kosztami obsługi prawnej. A można i łatwiej i skuteczniej. Od kilku lat na rodzimym rynku dostępny jest system wykrywania naruszeń i ochrony praw autorskich. Jego twórcą jest firma Princix, która od samego początku opracowała go z myślą o potrzebach wydawców książek. Jedną z jego charakterystycznych cech jest zdolność do bardzo wydajnego przetwarzania dużych ilości tekstu. Pozwala to na używanie go do sprawdzania materiałów o znacznej objętości, a więc przede wszystkim do znajdowania nielegalnie rozpowszechnianych w internecie książek. – Niezależnie od ich wielkości i ilości, Princix pozwala znaleźć wszelkie wycinki, cytaty, plagiaty, wyrażenia lub inne fragmenty pochodzące z zasobów tekstowych wydawcy. Wszelkie zapożyczenia są identyfikowane, wyróżniane i kwantyfikowane – przekonuje Artur G. Piotrowski, założyciel i szef firmy Princix. Firma działa w Polsce oraz we Francji. Na rodzimym rynku z jej rozwiązań korzystała duża agencja informacyjna, która dzięki wykorzystaniu omawianej technologii była w stanie udowodnić, na drodze sądowej, wielokrotne bezprawne …
Wyświetlono 25% materiału - 255 słów. Całość materiału zawiera 1021 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się