Czwartek, 30 października 2008
CzasopismoKwartalnik Wyspa
Tekst pochodzi z numeru6
Niełatwo mi odpowiedzieć na pytanie co w tym numerze „Wyspy” jest najważniejsze. Chyba blok materiałów chorwackich. W sumie to żadne wydarzenie, wiele pism zamieszcza prozę i poezję z różnych krajów. Nasza odmienność (też może nie taka wielka) polega na tym, że jest to wymiana z chorwackim pismem „Tema”, czyli z kolei w tym chorwackim piśmie ukażą się tam teksty polskich autorów zapropnowane przez naszą redakcję. Oczywiście ani ta prezentacja, ani nasza w „Temie” nie pretendują do roli jedynego możliwego, obiektywnego obrazu literatury chorwackiej czy polskiej. To tylko skromna umowa — nigdy nie spisana — pomiędzy dwoma pismami literackimi z tak zwanej „Nowej Europy”. Powodem tej inicjatywy jest wspólna konstatacja, że wiemy o sobie rozpaczliwie mało (nie mówię o specjalistach) i zdaniem i polskich …
Wyświetlono 25% materiału - 123 słów. Całość materiału zawiera 493 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się