Wtorek, 6 listopada 2012
16. Targi Książki w Krakowie
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru340
Na oficjalne targowe statystyki musimy jeszcze nieco poczekać, jednak tylko na podstawie stoiskowych rozmów można śmiało nakreślić dość rzetelny branżowy obraz tegorocznych Targów Książki w Krakowie. A rozmawiało się w tym roku w hali przy ul. Centralnej dużo i na wiele tematów. Jednak przede wszystkim dwa pierwsze dni to okres intensywnej pracy wystawców, opartej właśnie o biznesowe spotkania. Jednym z tematów najczęściej i najgoręcej komentowanych była kwestia ostatnich zmian w kierownictwie sieci Matras, zwłaszcza, że komunikatowi o przetasowaniach personalnych nie towarzyszył żaden przekaz o charakterze systemowym, prezentujący plany tej firmy na przyszłość. W naturalny więc sposób, ze zdwojoną siłą, do branżowych rozmów na powrót wkroczyły spekulacje na temat potencjalnych zmian własnościowych w tej jednej z czołowych na rynku firm dystrybucyjnych. Tym samym odżyły rynkowe plotki, które nie znikały z drugiego, bardzo nieformalnego obiegu rynkowej informacji niemal przez całe lato. Według nich, być może już na przełomie roku, możemy spodziewać się dużych transakcji dotyczący znaczących podmiotów detalicznych. Nieco mniej zainteresowania wydawców wzbudzała z kolei perspektywa zmian własnościowych dotyczących sklepu Merlin.pl. Wiadomo, że właściciele firmy otrzymali – jeszcze latem – dwie …
Wyświetlono 25% materiału - 179 słów. Całość materiału zawiera 717 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki