Wtorek, 22 kwietnia 2008
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru219


W sprzedaży jest już pierwszy numer całkowicie nowych „Wiadomości Księgarskich”! To efekt wielu rozmów, a przede wszystkim pracy Andrzeja Tomaszewskiego, znanego i cenionego typografa, który zechciał pochylić się nad naszą „wysłużoną” już makietą. Mamy nadzieję, że nowa szata graficzna nienajmłodszego kwartalnika (istniejemy już 15 lat), spotka się z pozytywnym przyjęciem.

Pierwszy numer w sposób szczególny poświęcony został Światowemu Dniu Książki i Praw Autorskich oraz promocji czytelnictwa. Stąd m.in. rozmowa z Aldoną Zawadzką, wiceprezes Polskiej Izby Książki, odpowiedzialną za przygotowanie tegorocznych obchodów, harmonogram imprez zaproponowanych przez PIK i IKP oraz tekst poświęcony „Czytelmanii” – Ogólnopolskiej Kampanii na Rzecz Wspierania Czytelnictwa. W kwartalniku pojawiły się również nowe działy.

A ponadto: przegląd najważniejszych wydarzeń i informacji z branży („Po co komu Spis Książek”, „Bój o VAT”, „Poszukiwani chętni do ustawy”), artykuły poświęcone historii księgarstwa („Miłośnicy tradycji księgarskich”) i wiadomości z terenu od współpracujących z nami organizacji księgarskich.

Autor: (AP)