Poniedziałek, 8 sierpnia 2016
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru440
W czwartek 28 lipca zmarł w Warszawie Tadeusz Górny. Był jedną z najbardziej wyrazistych postaci środowiska książki w ostatnich dziesięcioleciach - jako dziennikarz radiowy i telewizyjny, twórca niezapomnianych "Książek z górnej półki", a także jako inicjator i organizator wielu działań społecznych promujących książkę i czytelnictwo. - Tadeusz był jedną z ważniejszych postaci w moim zawodowym życiu, jak i w relacjach przyjacielskich. To już minęły dziesiątki lat, od kiedy poznaliśmy się i potem zaczęliśmy współpracować. Wiek nie był między nami żadnym wyznacznikiem. To był człowiek niesłychanie aktywny, kreatywny, wciąż pełen nowych pomysłów, nowych sposobów na promowanie literatury, książki. Stąd oczywista jego obecność w takich przedsięwzięciach jak Warszawskie Targi Książki czy Śląskie Targi Książki, plenery czytelnicze i działalność w Polskim Towarzystwie Wydawców Książek - wspomina Rafał Skąpski, prezes spółki Targi Książki, a także prezes PTWK, najbliższy przyjaciel Tadeusza Górnego. Tadeusz Górny był absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Warszawie (1963), artystą muzykiem, ale głównie dziennikarzem i animatorem kultury. Jako dziennikarz debiutował w połowie lat sześćdziesiątych ("Ruch …
Wyświetlono 25% materiału - 164 słów. Całość materiału zawiera 657 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się