Wtorek, 24 sierpnia 2010
GKT w oku cyklonu
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru281
Okres błędów i wypaczeń GKT w oku cyklonu Główna Księgarnia Techniczna jeszcze w połowie dekady była jedną z czołowych placówek Warszawskiego Domu Książki. Od 2006 roku rozpoczęły się zmiany, które także w odbiorze księgarni przez klientów, wydawały się nieuniknione. Z witryn znikały tytuły prawnicze, ekonomiczne, techniczne i publikacje językowe. Zastępowała je kolorówka – księgarnia traciła dotychczasowy charakter. Jednak dramat GKT rozpoczął się wraz z nastaniem Bookhousecafe i oparciem rozwoju księgarni, ale również całej sieci, na koncepcji kawiarnio-księgarni. Na przełomie 2007 i 2008 roku lokal zamknięto i przeprowadzono jego gruntowną przebudowę. Prezentując swoje zamierzenia firma organizowała nawet spotkania z dostawcami, oczywiście w GKT – wizytówce nowego konceptu biznesowego. Doskonale pamiętam reakcje niektórych z nich na zastane w księgarni zmiany. Plany i pomysły na księgarski biznes ówczesnego kierownictwa sieci ciekawiły i zaskakiwały – zwłaszcza stosy nowych tytułów, które jeszcze dzień wcześniej czekały spakowane na paletach u dystrybutorów, by następnego zalec – w pozornie tylko przemyślnym układzie – na podłodze lokalu przy ul. Świętokrzyskiej 14. Założenia sprawującego od lipca 2007 roku stanowisko prezesa Jacka Wilkoszewskiego były bardzo ambitne – przypomnijmy tylko, że zapowiadał on m.in. otwarcie stu lokali w ciągu trzech lat na terenie całego kraju. Widać więc wyraźnie, że ówczesny właściciel …
Wyświetlono 25% materiału - 199 słów. Całość materiału zawiera 796 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się