Poniedziałek, 6 marca 2006
Nowa twarz Świata Książki
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru159
– Wszystko wskazuje na to, że w pierwszym półroczu wydawnictwo Świat Książki zabłyśnie bestsellerami – mówi Paweł Szwed, dyrektor programowy i redaktor naczelny. Słowom tym trudno nie dać wiary. Od ponad roku należąca do Bertelsmanna oficyna coraz mniej zdaje się klubem czytelniczym, a coraz bardziej ambitnym wydawnictwem literackim z prawdziwego zdarzenia. Okrętem flagowym wprowadzanych zmian stała się autorska seria Szweda „Nowa Proza Polska”, w której pojawiły się takie tytuły jak „Z głowy” Janusza Głowackiego, „Miasto utrapienia” Jerzego Pilcha, „Uchodźcy” Henryka Grynberga, czy doceniony przez krytykę „Warunek” Eustachego Rylskiego. Premierom tym towarzyszą zresztą swoiste migracje autorskie. Pilcha kojarzyliśmy wcześniej z Wydawnictwem Literackim (m.in. „Pod mocnym aniołem”, „Bezpowrotnie utracona leworęczność”, „Spis cudzołożnic”), a Grynberga z W.A.B. („Drohobycz, Drohobycz”, „Memorbuch”, „Ojczyzna”). Ale to właśnie Bertelsmanna stać na najdroższe kontrakty, które koncern skrzętnie realizuje. Rodzime lokomotywy to jednak nie wszystko. Na rynku otwartym i w ofercie klubowej jest już „Historyk” Elizabeth Kostovy, trochę thriller, trochę powieść historyczna, a trochę ezoteryczna. Książka odniosła sukces w Stanach Zjednoczonych i została już przetłumaczona na 32 języki. – Pierwszy nakład wynosi 50 tys. egz. i możliwy jest szybki dodruk, bo z rynku mamy dobry odzew i pięknie zaczyna się sprzedawać w klubie. Wydaje się, że polski odbiorca został już zarażony tym gatunkiem – śmieje się Paweł Szwed. Wydarzeniem powinna się stać kontynuacja powieści „Imprimatur” zatytułowana „Secretum”, a jej następne – jeszcze nie wydane – …
Wyświetlono 25% materiału - 226 słów. Całość materiału zawiera 907 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się