Poniedziałek, 22 września 2008
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru229
28 sierpnia w gmachu BUW odbyła się debata „Dziennika” pod hasłem „Kiedy przedszkolak idzie do szkoły – zmiany w systemie polskiej oświaty. Impuls do rozwoju czy eksperyment?”. Wśród panelistów znalazł się redaktor naczelny Wydawnictwa Pedagogicznego Operon Paweł Komisarczuk. Najczęściej powtarzanym pytaniem było „Dlaczego planowana przez MEN reforma polskiej szkoły musi wejść w życie już w przyszłym roku?”. Paneliści i pozostali uczestnicy debaty wskazywali m.in. na mankamenty przedstawionego na stronach resortu projektu podstawy programowej. Dużo uwagi poświęcono także problemowi nowych podręczników, z których będą korzystać uczniowie pierwszych klas szkoły podstawowej i gimnazjum „wchodzący” w reformę we wrześniu 2009 roku. Komisarczuk mówił, że wydawcy muszą „przygotowywać podręczniki w ciemno, ponieważ ostateczna wersja podstawy programowej nie jest jeszcze gotowa”. Do krytyki działań ministerstwa przyłączyli się przedstawiciele innych oficyn m.in. Pearsona i Grupy Edukacyjnej MAC. Z kolei w „Dzienniku” z 29 sierpnia, w materiale po debacie, opublikowano krótki wywiad z Pawłem Komisarczukiem, w którym czytamy m.in.: W 2009 roku część sześciolatków ma rozpocząć naukę szkolną. Czy są już gotowe podręczniki? …
Wyświetlono 25% materiału - 166 słów. Całość materiału zawiera 666 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się