środa, 28 sierpnia 2019
Rok, w którym nauczyłam się kłamać Lauren Wolk Wydawnictwo Dwie Siostry, przeł. Sebastian Musielak, 2019, ISBN 978-83-8150-036-4 Dobra literatura nie daje się zamknąć w jednej szufladce. Jest wieloadresowa; nic sobie nie robi z projektowanego wieku i płci czytelnika. W przypadku książki pisanej z myślą o nastolatkach taki poziom uniwersalności zdarza się naprawdę rzadko. To dobry powód dla sięgnięcia po powieść Lauren Wolk, na którą bynajmniej nie czułam się za dorosła. „Rok, w którym nauczyłam się kłamać” (ang. „Wolf Hollow”) to historia zawieszonej między dzieciństwem a dorosłością dwunastoletniej Annabelle. W Pensylwanii 1943 roku toczy się wówczas pozornie spokojne, odległe od okrucieństw wojny, życie. Demony pochopnych osądów, niechęci wobec innego i nienawiści budzą się po cichu. Beztroskie dzieciństwo Annabelle kończy się bezpowrotnie wraz z przybyciem na farmę jej rówieśniczki Betty. „Dziewczynka o mrocznym sercu” – jakże nieadekwatne może wydawać się to określenie w stosunku do osóbki odzianej w grzeczną sukienkę i niewinny wyraz twarzy. Nic bardziej mylnego. Wprowadzając do fabuły postać Betty, Wolk …
Wyświetlono 25% materiału - 161 słów. Całość materiału zawiera 646 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się