Czwartek, 12 lipca 2012
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru331
Telewizyjne i prasowe doniesienia o ostatecznej, nieodwołalnej i niepodlegającej wątpliwości śmierci wydawnictwa Ossolineum po raz kolejny okazały się przesadzone. Co prawda Ossolineum już zbankrutowało i jak najbardziej nie żyje, ale w przypadku tej zasłużonej oficyny ów stan „nie-życia” jest dosyć niejasny. Sytuacja Ossolineum w pewnym sensie prowokuje konieczność zdefiniowania życia na nowo albo zmusza do przyjęcia filozoficzno-religijnej zasady reinkarnacji. Od lat słyszę, że wrocławskie wydawnictwo krok po kroku zbliża się do granicy, za którą już tylko niebyt, a tu okazuje się, że niekoniecznie. Przestało istnieć, a odradza się pod postacią… No właśnie, tego akurat nie wiadomo i to mi nie daje spokoju. PAP cytuje słowa dyrektora Instytutu Książki Grzegorza Gaudena, który informuje, że sformułowanie „likwidacja Ossolineum” jest bardzo mylące, wszak z kulturalnej mapy Polski znika jedynie wydawnictwo Ossolineum, które jest częścią Fundacji Zakładu Narodowego im. Ossolińskich, będącej spadkobiercą Zakładu Ossolińskich ze Lwowa. Gdyby rzeczywiście znikło, nie byłoby sprawy. Rzecz w tym, że znika, ale nie znika! Otóż czcigodnego trupa można zgalwanizować, tak jak to próbuje się czynić od lat. Rzecz teraz w tym, że można to zrobić przy pomocy nowych środków, które utrzymają trupa nie przy życiu co prawda, ale… …
Wyświetlono 25% materiału - 190 słów. Całość materiału zawiera 762 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się