Wtorek, 28 grudnia 2021
John Le Carré Silverview Viking/Penguin Books, London 2021, s. 208, ISBN 978-0-241-55007-6 Ta powieść – ostatnia fabuła zmarłego rok temu autora, pisarza, który swe praktyczne przygotowanie agenta JK Mości potrafił nadzwyczaj oryginalnie wykorzystać w swych książkach – jest powrotem do klasycznych powieści, którymi zdobył wiernych czytelników: wywiad, kontrwywiad, zdobywanie haków pomocnych w łowieniu ludzi. Etos, patos, thanatos. Rzecz miłosiernie krótka, bo trudno było mi uniknąć wrażenia, że mój ulubiony autor nieco się powtarza – o co nietrudno w tym gatunku. A może nawet nie ma już ochoty na pisanie, zgorzkniały, co nieraz przyznawał w wywiadach, i zrezygnowanie patrzący w przyszłość. Albo odwrotnie – z  nostalgią wspominający przeszłość. W małej mieścinie w Suffolk na wschodnim wybrzeżu Anglii uciekinier z City, Julian Lawndsley, zaczyna nowe życie: będzie księgarzem. Nie ma pojęcia o zawodzie, szybko okazuje się, że i jego znajomość literatury jest mocno wątpliwa, ale na razie ma z czego żyć i czym wspierać swój ryzykowny pomysł. Nie jest sam, jak się okazuje – Edward Avon, dystyngowany mieszkaniec miasteczka, wyciąga do niego rękę: księgarniana piwnica …
Wyświetlono 25% materiału - 173 słów. Całość materiału zawiera 694 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się