Czwartek, 1 maja 2014
Esej
CzasopismoKwartalnik Wyspa
Tekst pochodzi z numeru27
Wspomnienie Janusza Drzewuckiego, sekretarza „Plusa Minusa” w czasach, gdy publikował w nim Sławomir Mrożek  Przez wiele lat Sławomir Mrożek był współpracownikiem „Plus Minus” dodatku do „Rzeczpospolitej”. Drukował tu swoje teksty, m. in. dotyczące tego, jak wystawiać jego sztuki teatralne, udzielał wywiadów, ale co najważniejsze – publikował rysunki, które zamieszczaliśmy na pierwszej stronie „Plusa Minusa”. Najpierw rysunki te przesyłał faksem, potem drogą pocztową poprzez kancelarię adwokacką w Krakowie. W sprawie tych rysunków kontaktowała się z pisarzem zazwyczaj red. Elżbieta Sawicka, ale w lipcu 2003 roku, wyjeżdżając na urlop, przekazała mnie, ówczesnemu sekretarzowi „Plusa Minusa”, instrukcję, że zapas rysunków się kończy, pan Sławomir niebawem powinien dosłać nowe, a jeśli nie dośle, to trzeba dzwonić do Krakowa, do kancelarii adwokackiej i prosić o następne rysunki. Kiedy ostatni rysunek z zapasów zesłałem w piątek do druku, wiedziałem, że nie ma co czekać, trzeba dzwonić. Wykręciłem numer telefonu w Krakowie, który dostałem od red. Sawickiej. Po chwili po drugiej stronie odzywa się spokojny głęboki matowy głos „Tak, słucham” i wywiązuje się następująca rozmowa: Ja: – …
Wyświetlono 25% materiału - 170 słów. Całość materiału zawiera 682 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się