Czwartek, 12 listopada 2020
W WIELKIEJ BRYTANII TO DZIAŁA
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 534 (21/2020)
28 października odbyła się dyskusja online na temat „pakietu” trzech inicjatyw dla księgarń niezależnych zorganizowana przez Polską Izbę Książki oraz Nielsen BookScan. Proponowane rozwiązania wzorowane są na sprawdzonych działaniach w Wielkiej Brytanii. Trzy pomysły zaprezentował Renek Mendruń, konsultant w Nielsen Bookcan: – Gdy przygotowywałem prezentację, cały czas pojawiały się takie kluczowe hasła jak „współpraca i zaufanie”, „poczucie sensu” i „mierzalność”. Celem projektu jest promocja wspólnego działania księgarń niezależnych, poprawa relacji z wydawcami oraz zwiększenie rozpoznawalności księgarń. Zaproponowane pomysły mogłyby być wdrożone już w 2021 roku. Pierwsza inicjatywa to wspólny katalog książek świątecznych, stworzony przez księgarnie niezależne w drodze głosowania na wzór „Christmas Books Catalogue”. Katalog jest skierowany do klientów księgarń, a finansowany przez wydawców. Księgarze natomiast mogą odpłatnie umieścić swój logotyp na pierwszej okładce i szerszą informację na temat placówki na czwartej stronie okładki. Minimalne zamówienie z nadrukiem to 300 egz. W Wielkiej Brytanii w tym roku do katalogu przystąpiło 80 wydawców, którzy zgłosili 500 publikacji, spośród których księgarze wybrali 352 tytułów. Katalog – w nakładzie 440 tys. egzemplarzy – trafił do 180 księgarń niezależnych za pośrednictwem Stowarzyszenia Księgarzy. Dostępna jest również elektroniczna wersja. Praca nad świątecznym katalogiem rozpoczyna się już w marcu, do końca czerwca wydawcy mogą nadsyłać propozycje, w wakacje trwa głosowanie, a finalizacja następuje …
Wyświetlono 25% materiału - 207 słów. Całość materiału zawiera 831 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się