Wtorek, 24 października 2006
Pierwszy literacki Nobel dla Turcji
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru180
„Moja twórczość jest najlepszym przykładem tego, że mieszanina kultur może być owocna” – powiedział Orhan Pamuk, tegoroczny laureat literackiej Nagrody Nobla w pierwszym chyba wywiadzie (telefonicznym), jaki udzielił szwedzkiemu dziennikowi „Svenska Dagbladet” wkrótce po otrzymaniu radosnej dla siebie nowiny. 54-letni laureat przebywał akurat w Nowym Jorku. Na stałe mieszka jednak w swoim rodzinnym Stambule, wraz z żoną i 15-letnią córką. Tam właśnie sytuuje akcję większości swoich książek. W sumie napisał ich osiem, z czego w Polsce znamy na razie tylko jedną, wydany niemal pięć minut przed ogłoszeniem nazwiska tegorocznego noblisty, „Śnieg” (Wydawnictwo Literackie). Z pewnością w niedługim czasie ukażą się w Krakowie kolejne tytuły Pamuka: „Nazywam się Czerwień” i „Nowe życie”. Dodatek książkowy „New York Timesa” uznał „Śnieg” za najlepszą zagraniczną książkę wydaną w USA w 2004 roku. Ze szczególnym zainteresowaniem przyjęli ją Niemcy, …
Wyświetlono 25% materiału - 134 słów. Całość materiału zawiera 536 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się