Poniedziałek, 18 grudnia 2006
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru184
Archiwum Zbigniewa Herberta zostało zakupione przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego za 2,9 mln zł i stanie się częścią zbiorów Biblioteki Narodowej. Uroczystość przekazania spuścizny przez spadkobierczynie – Katarzynę Herbertową, żonę poety, oraz jego siostrę – Halinę Herbert- Żebrowską, odbyła się 11 grudnia. Zbiór zawiera ogromny zestaw rękopisów oraz maszynopisów. Wśród nich znajdują się m. in. autografy pojedynczych wierszy, ale i całych tomików poetyckich, w tym tak głośnych jak: „Epilog burzy”, „Elegia na odejście”, „Raport z …
Wyświetlono 25% materiału - 76 słów. Całość materiału zawiera 304 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki