środa, 9 września 2020
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 530 (17/2020)
Branża targowa przeżywa głęboki kryzys. Jednak po udanym Plenerze Literackim w Gdyni, Literackim Sopocie i Imieninach Jana Kochanowskiego w Warszawie środowisko książki czeka na kilka mniejszych imprez przeniesionych z wiosny na jesień jak Targi Wydawców Katolickich w Warszawie czy Gdańskie Targi Książki. Jednak z pewnością kluczowe będą Targi Książki w Krakowie. – W październiku kolejne Targi Książki, już nie międzynarodowe. Na nich, jak na każdym innym wydarzeniu, będzie o wiele mniej uczestników – dokładnie tylu, na ile pozwala reżim organizacji targów w dobie pandemii. Trudno dziś wyrokować, jakie one będą, sytuacja zmienia się czasami z dnia na dzień. Na pewno część działań przeniesiemy do świata wirtualnego, wiadomo jednak, że nic nie zastąpi tradycyjnych spotkań twarzą w twarz – przekazała Bibliotece Analiz Grażyna Grabowska, prezes spółki Targi w Krakowie. O bardzo trudnej sytuacji w  branży targowej czytamy w „Gazecie Wyborczej” z 1 września. Po tytułem „Wirusowa zapaść i ogromne straty” i podtytułem „Pandemia dobija branżę targową” ukazał się artykuł Marii Bielickiej i Marcina Sztandera. Jak czytamy w tym tekście: „Polska Izba Przemysłu Targowego szacuje straty na blisko 800 mln zł”. Jako ostatnie zorganizowane imprezy targowe wymienione są Poznańskie Targi Książki i równolegle odbywające się na początku marca Targi Edukacja. Organizatorzy targów w całym kraju informują o ogromnych stratach. Tylko na 15 proc. dotychczasowych przychodów szacuje tegoroczny wynik Tomasz Kobierski, prezes Grupy MTP, największego operatora targowego w kraju, który – jak podkreślił – przez 99 lat działalności miał wynik dodatni! Po raz pierwszy od 1996 roku odnotowują stratę Targi Kielce, „wicelider” wśród polskich firm targowych. – Jeżeli sytuacja epidemiologiczna się nie pogorszy, targi się odbędą, ale mniejsze – powiedział cytowany w „Gazecie Wyborczej” Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce. W sytuacji kryzysowej dochodzi do współdziałania dotychczasowych największych konkurentów, czego dowodem jest wspomniane przez „Gazetę Wyboczą” spotkanie, do jakiego doszło w Kielcach, …
Wyświetlono 25% materiału - 285 słów. Całość materiału zawiera 1142 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się