Piątek, 12 czerwca 2020
26,5 MLN ZŁ NA ZAKUP NOWOŚCI WYDAWNICZYCH
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 524 (11/2020)
Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego zatwierdził 28 maja podział środków na zakup nowości wydawniczych w 2020 roku w ramach Priorytetu 1 „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych” – Wieloletniego Programu Rządowego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” dla poszczególnych bibliotek publicznych. Podział środków został zaproponowany przez wojewódzkie biblioteki publiczne i zaakceptowany przez Zespół Sterujący ds. zakupu nowości wydawniczych do bibliotek publicznych oraz dyrektora Biblioteki Narodowej. Budżet na ten cel wynosi 26,5 mln zł, podobnie jak w latach ubiegłych. Środki trafiają do 2,5 tys. bibliotek publicznych. Przy podziale środków do poszczególnych bibliotek uwzględniono kryterium czytelnicze (wskaźnik liczby czytelników w przeliczeniu na 100 mieszkańców) oraz kryterium demograficzne (wg liczby ludności). Kwota wkładu własnego, zadeklarowanego we wniosku, nie może być mniejsza niż 50 proc., 65 proc. lub 80 proc. wszystkich środków finansowych przeznaczonych na realizację zadania przez bibliotekę wnioskującą o dofinansowanie, w zależności od zaszeregowania gminy, powiatu, województwa do odpowiedniej kategorii „zamożności” jednostki samorządu terytorialnego. Jak czytamy w informacji skierowanej do bibliotek, członkowie Zespołu Sterującego ds. zakupu nowości wydawniczych do …
Wyświetlono 25% materiału - 165 słów. Całość materiału zawiera 663 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się