Niedziela, 18 sierpnia 2013
Największe koncerny wydawnicze w 2012 roku
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru360
Firma Rüdiger Wischenbart Content and Consulting przygotowała już po raz trzynasty z kolei ranking największych koncernów wydawniczych świata, tym razem obejmujący 2012 rok. W 2012 roku dziesięć największych grup wydawniczych osiągnęło obroty stanowiące 55 proc. obrotów czołowej pięćdziesiątki, w 2011 roku ten udział wynosił 57 proc. Wartość przychodów w odniesieniu do całej pięćdziesiątki to 54,8 mld EUR. Przypomnijmy, że przy pomiarach wysokości obrotów brane są pod uwagę publikacje książkowe drukowane i elektroniczne (e-booki i audiobooki), czasopisma fachowe i naukowe oraz naukowe i fachowe bazy danych. W rankingu najwięcej miejsc zajmują firmy z USA (dziewięć), Niemiec i Japonii (po sześć), Francji (pięć), Wielkiej Brytanii i Włoch (po cztery) oraz Chin i Hiszpanii (po trzy). Połowa światowych koncernów miała obroty wyższe niż w 2011 roku. Zdecydowanie największy przyrost obrotów osiągnęła w 2012 roku chińska firma China Education and Media Group, która w poprzednich rankingach występowała pod nazwą Higher Education Press. …
Wyświetlono 25% materiału - 148 słów. Całość materiału zawiera 592 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się