Wtorek, 30 września 2014
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru391
„Cztery lata temu przestała działać mieszcząca się na ulicy Piotrkowskiej 47 Księgarnia Pegaz, najstarsza w Łodzi, założona w 1882 roku przez znanego księgarza Ludwika Fiszera. Prowadzące ją panie Maria Szulich i Jadwiga Wieteska, ostatnie lokatorki rozsypującej się kamienicy, poległy w zmaganiach nie tylko z sypiącym się sufitem, wilgocią, ale też z sieciówkami prowadzącymi ostrą walkę cenową. Od dziesięciu dni charakterystyczny szyld cieszy oko nieopodal pierwotnej siedziby – przy ul. Narutowicza 4. Przechował go, a teraz wykorzystał Benedykt Wandachowicz, prezes Stowarzyszenia Księgarzy Polskich …
Wyświetlono 25% materiału - 82 słów. Całość materiału zawiera 331 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki