Poniedziałek, 30 marca 2015
XIV Poznańskie Spotkania Targowe
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru404
Bożena Truchanowska w kategorii Twórca Książki oraz Robert Gamble w kategorii Przyjaciel Książki dla Dzieci i Młodzieży zostali uhonorowani prestiżowymi statuetkami Pegazika podczas otarcia XIV Poznańskich Spotkań Targowych – Książka dla Dzieci i Młodzieży. Impreza poznańska, której ambicją jest stworzenie „polskiej Bolonii” czyli najważniejszego w kraju miejsca spotkań twórców i wydawców książek dla młodych, trwała od 20 do 22 marca w profesjonalnych przestrzeniach Międzynarodowych Targów Poznańskich. Barbara Truchanowska, jedna z najwybitniejszych polskich ilustratorów książek dla dzieci, zaliczana do twórców polskiej szkoły ilustracji, z uwagi na stan zdrowia nie mogła osobiście odebrać przyznanego wyróżnienia i w jej imieniu uczyniła to ubiegłoroczna laureatka – Ewa Gruda, która kieruje Muzeum Książki Dziecięcej w Warszawie. Za to Robert Gamble, założyciel i prezes poznańskiego wydawnictwa Media Rodzina, a także inicjator wielu pożytecznych działań w sferze edukacji i wychowania, prezentował się znakomicie ubrany w elegancką marynarkę i... spódniczkę czyli kilt, aby w ten sposób zaakcentować swoje szkocko-irlandzkie pochodzenie. Odbierając nagrodę przypomniał pierwszą książkę swego wydawnictwa zatytułowaną „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły”, która jest stale wznawiana i stanowi swoiste kredo programowe poznańskiej oficyny. Laureat Pegazika podkreślił przy tym ze skromnością nie własne zasługi, ale swego najbliższego współpracownika – Bronisława Kledzika, dyrektora i redaktora naczelnego wydawnictwa Media Rodzina. Uroczystość otwarcia była też okazją do kolejnych podziękowań. – Dziękuje serdecznie Międzynarodowym Targom Poznańskim, że od lat są dobrym partnerem Poznańskich Spotkań Targowych – Książka dla Dzieci …
Wyświetlono 25% materiału - 235 słów. Całość materiału zawiera 941 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się