Poniedziałek, 3 października 2011
Szansa na przetrwanie księgarni Odeon
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru310
„W księgarni Odeon przy ul. Hożej 19 apelują o ratunek. Kryzys na rynku książek i podwyżka czynszu wpędziły w tarapaty spółkę, która prowadzi słynną księgarnię” – czytamy w tekście Małgorzaty Zubik „Co grozi księgarniom w Śródmieściu” („Gazeta Wyborcza”, wydanie z 30 września). Na stronie Petycjeonline.com, na portalu Gdziebylec.pl oraz w księgarni przy ul. Hożej 19 można znaleźć petycje o pomoc w „zapobieżeniu likwidacji” księgarni skierowaną do prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz. Księgarnia przy Hożej 19 istnieje od początku lat 60. Jak podano w petycji, zbyt wysoki czynsz doprowadził do tego, że spółka Odeon AiR, która wynajmuje lokal od miasta i prowadzi w nim księgarnię złożyła wniosek do sądu o ogłoszenie upadłości. „W śródmiejskim Zakładzie Gospodarowania Nieruchomościami dowiadujemy się, że już ponad rok temu szef spółki skarżył się urzędnikom na trudną sytuację finansową spowodowaną niekorzystną koniunkturą na rynku. Miasto dostawało wówczas niecałe 22 zł netto za mkw.” – czytamy w dzienniku. „Miasto mnie nacisnęło. Zdaję sobie z tego sprawę, że czynsz nie jest wysoki, ale miasto powinno zdecydować, czy musi osiągać maksymalny zysk z każdego lokalu, czy może trochę odpuścić” – mówi „Gazecie wyborczej ” Piotr Prüffer, prezes Odeonu. Dzielnica Śródmieście dostaje od …
Wyświetlono 25% materiału - 191 słów. Całość materiału zawiera 767 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się