Czwartek, 12 kwietnia 2007
Publicat przejął Elipsę
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru192
29 marca wydawnictwo Publicat zostało właścicielem pełnej oferty wydawniczej oraz marki oficyny Elipsa z Warszawy. Jej publikacje uzupełnią ofertę grupy, w skład której oprócz tytułów Publicatu wchodzą książki Wydawnictwa Dolnośląskiego, Książnicy i Papilonu, najmłodszego dziecka poznaniaków. Kierownictwo Publicatu zamierza kontynuować profil i zapowiada znaczące rozszerzenie oferty Elipsy. W 2006 roku firma opublikowała ok. 60 tytułów, osiągając blisko 2,5 mln zł przychodu i 0,2 mln zł zysku netto. – W związku z przejęciem oferty Elipsy zamierzamy przychód z książek z jej logo zwiększyć w tym roku do około 3,5 mln zł – powiedział Bibliotece Analiz Michał Kaik, szef Grupy Wydawniczej Publicat. Dotychczasowa właścicielka Elipsy, Elżbieta Winiarska (na zdjęciu z Michałem Kaikiem), podjęła pracę w pionie wydawniczym Publicatu. W 2006 roku Grupa Wydawnicza Publicat osiągnęła 44,5 mln zł przychodu.                                                                                        * * * Elipsa założona została w 1990 roku przez cztery osoby: Teresę Gardocką, Elżbietę Winiarską, Annę Skrabalak-Mulić i Tadeusza Łona. Od tego czasu w zestawie właścicielskim następowały zmiany, odeszły dość szybko dwie ostatnie osoby i od 1993 roku firma była własnością dwóch pań – Teresy Gardockiej i Elżbiety Winiarskiej. Tadeusz Łon, aktywny wydawca w latach 80. i 90., wycofał się już dawno z podobnej działalności, a Anna Skrabalak-Mulić kieruje wydawnictwem Philip Wilson w Warszawie. Jedynym pracownikiem …
Wyświetlono 25% materiału - 205 słów. Całość materiału zawiera 822 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się