Piątek, 18 grudnia 2015
Inauguracja PAK
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru420
Polska Akademia Księgarstwa stała się faktem. Koncepcja, która zrodziła się pod koniec ubiegłego roku, była przygotowywana przez wiele miesięcy i właśnie weszła w pierwszy etap realizacji. PAK, bo tak w  skrócie przyjęło się już nazywać to niezwykle ważkie dla przyszłości polskiej książki przedsięwzięcie, jest pierwszym w naszym kraju studium podyplomowym koncentrującym się na problemach księgarstwa na poziomie akademickim. Akademia została powołana przez Instytut Książki, który zapewnia finansowanie tego projektu, oraz Instytut Informacji Naukowej i  Studiów Bibliologicznych Uniwersytetu Warszawskiego, wykonujący zadania merytoryczne, a  także przez Polską Izbę Książki, instytucję odpowiedzialną za stronę organizacyjną. Odpowiednie porozumienie trójstronne zostało podpisane 30 września. Dwusemestralne studia odbywać się będą na Uniwersytecie Warszawskim w rytmie pięciu trzydniowych sesji w każdym z dwóch semestrów roku akademickiego 2015/2016 - od października tego roku do lipca roku przyszłego. Studia są bezpłatne, ich koszty pokrywa Instytut Książki poza niewielką opłatą organizacyjną wnoszoną przez słuchaczy, którzy składają pisemne zobowiązania uczestnictwa w zajęciach PAK. W przypadku rezygnacji ze studiów organizatorzy zastrzegają sobie prawo wystąpienia o zwrot kosztów poniesionych na rzecz słuchacza. Po ogłoszeniu informacji o powołaniu PAK do Polskiej Izby Książki wpłynęły natychmiast zgłoszenia od księgarzy z całego kraju. Ich liczba przekroczyła planowaną liczbę 30 miejsc, w związku z tym komisja rekrutacyjna utworzyła listę rezerwową, z której możliwe będzie przesunięcie do listy zasadniczej w przypadku rezygnacji któregoś z zakwalifikowanych słuchaczy przed rozpoczęciem zajęć. Pozostałe osoby z listy rezerwowej otrzymają propozycję studiów w drugiej edycji PAK w następnym roku akademickim. Uroczysta inauguracja Polskiej Akademii Księgarstwa odbędzie się 13 listopada w …
Wyświetlono 25% materiału - 244 słów. Całość materiału zawiera 979 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się