Wtorek, 30 kwietnia 2013
W Białymstoku czytają!
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru353
W drugiej edycji Targów Książki w Białymstoku, których hasło brzmi „Na Pograniczu Kultur”, uczestniczyło 44 wystawców. Bardzo dopisała publiczność. – W sobotę było co najmniej 8000 osób, a przez trzy dni kilkanaście tysięcy, bo w niedzielę były jeszcze większe tłumy niż dzień wcześniej – przekazał Bibliotece Analiz główny organizator imprezy Andrzej Kalinowski, były współwłaściciel księgarni Akcent w Białymstoku, a teraz prezes Fundacji Sąsiedzi, instytucji organizującej białostockie wydarzenie. Jego partnerem w Fundacji i organizacji targów jest Piotr Brysacz, który jest także szefem wydawnictw książkowych w kieleckich „Charakterach”. Ogromnym atutem białostockich targów była ich lokalizacja w pięknych wnętrzach nowej Opery i Filharmonii Podlaskiej – Europejskiego Centrum Sztuki, a także dobrze wybrany termin, bo targi trwały w pierwszy prawdziwie wiosenny weekend od 19 do 21 kwietnia. – To są jedyne takie targi po wschodniej stronie Wisły – podkreślał Andrzej Kalinowski, zwracając przy tym uwagę, że dopiero w maju tego roku pojawi się konkurencja i to w Warszawie, bo organizatorzy Warszawskich Targów Książki zapowiedzieli przeniesienie ich na Stadion Narodowy, czyli „za Wisłę”. W gmachu Opery panował zupełnie inny klimat niż przed rokiem. – Stworzyliśmy to, na co oczekiwano. Wydawcy mówią, że tu jest niezwykle pięknie, chociaż stoiska były trochę ciasno ustawione, ale już przed południem drugiego dnia targów informowali mnie, że zebrali tyle pieniędzy, ile przez wszystkie trzy dni w zeszłym roku. Czytelnicy wydali sporo pieniędzy na zakupy książek. Przyszło bardzo dużo ludzi kulturalnych, …
Wyświetlono 25% materiału - 230 słów. Całość materiału zawiera 923 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się