Wtorek, 27 czerwca 2017
Rozmowa z Charlotte Link
– Swoją przygodę z pisaniem zaczęłaś od książek historycznych. Dlaczego wybrałaś właśnie ten typ powieści? – To był mój ulubiony gatunek. Już jako dziecko bardzo interesowałam się historią i dosłownie połykałam każdą książkę, której akcja osadzona była w przeszłości bliższej lub dalszej. Fascynowała mnie zarówno średniowieczna Anglia, jak i antyczna Grecja. I im więcej czytałam, tym bardziej chciałam stworzyć coś własnego. – I stworzyłaś, bo już jako młoda dziewczyna sięgnęłaś po pióro. – Zgadza się. W wieku szesnastu lat zaczęłam pisać pierwszą powieść. Oczywiście historyczną, której akcję osadziłam w Anglii w czasach rewolucji Cromwella. – Dlaczego właśnie Oliver Cromwell i XVII wiek? – Ponieważ to fascynująca postać i niezwykłe czasy. Wówczas po raz pierwszy w czasach nowożytnych obalono monarchię. Po raz pierwszy ścięto panującego króla. Po raz pierwszy utworzono republikę. Wszystko to uczynił człowiek niezwykły: ambitny, okrutny, żądny władzy i nieobliczalny, który nie cofał się przed niczym. Cromwell nie przebierał w środkach, a jego życiorys to niezły temat na niejeden thriller czy kryminał. – A zatem już wówczas miałaś ciągoty rzec można „kryminalne”. Dlaczego zatem tak długo pozostałaś przy powieściach historycznych? – Na życzenie wydawcy, który chciał, żebym pozostała przy tym gatunku, gdyż moje książki bardzo dobrze się sprzedawały. Ilekroć przychodziłam z pomysłem czegoś współczesnego, zawsze odsyłał mnie z kwitkiem. W końcu znaleźliśmy kompromis, którym była powieść „Czas burz”. Z jednej strony historyczna, ale już z lekko zarysowanym wątkiem sensacyjnym. – Ale wówczas nie skończyło się na jednej powieści. – Nie. Książka tak się spodobała i tak dobrze sprzedawała, …
Wyświetlono 25% materiału - 249 słów. Całość materiału zawiera 998 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się