Czwartek, 30 czerwca 2011
Między wierszami
Czasopismo"Magazyn Literacki Książki"
Tekst pochodzi z numeru6/2011
Czy czytelnicy będą zmuszeni wypić PIW(o), nawarzone przez kolejnych szefów tego zasłużonego dla polskiej książki wydawnictwa – zastanawiałam się obserwując improwizowaną akcję zbierania podpisów na petycji skierowanej do ministra kultury i dziedzictwa narodowego Bohdana Zdrojewskiego, mającą uchronić horrendalnie zadłużoną oficynę przed likwidacją, co postuluje minister skarbu Aleksander Grad. Inicjatywa obecnego dyrektora tej firmy – Rafała Skąpskiego wzbudziła chyba największą ciekawość spośród imprez towarzyszących Warszawskim Targom Książki, które w walce w stylu wolnoamerykańskim pokonały rutynowego konkurenta, czyli Międzynarodowe Targi Książki. Była to wygrana przekonująca, ale czy trwała? Śmiem raczej wątpić, bo absencja wydawców zagranicznych w przestronnych wnętrzach PKiN-u kłuła w oczy. Socrealistycznych kubatur nie były w stanie wypełnić stoiska krajowych edytorów, którzy przecież od kilku lat z powodzeniem spotykają się we własnym gronie, jesienią pod Wawelem. Dwa grzyby w barszczu – także bukinistycznym – to moim zdaniem zbyt wiele. Zwłaszcza, że – jak wynika z najnowszego raportu o stanie czytelnictwa Polaków – zainteresowanie książką znowu spadło, aczkolwiek tym razem – jak sugerują socjolodzy – nie z winy mediów elektronicznych, lecz podwyżki VAT-u, windującej oczywiście ceny. Swoją drogą o emerytowanym (65 lat) bankrucie in spe z ulicy Foksal było głośno nie tylko na WTK. Kilkanaście dni wcześniej w klubokawiarni pt. „Opasły tom” odbyła się promocja tomu wspomnień o Wojciechu …
Wyświetlono 25% materiału - 207 słów. Całość materiału zawiera 829 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się